У Р О К М А Т Е М А Т И К И
У 1 К Л
А С І
Тема уроку: Вправи на
засвоєння та застосування таблиць додавання та віднімання
в
межах 10
Орієнтовний термін
проведення уроку: ІІ семестр, кінець
лютого – початок березня.
Мета:
удосконалювати вміння учнів додавати і віднімати в
межах 10; закріплювати навички порівняння чисел та величин; складати та
розв’язувати прості задачі на додавання, віднімання, порівняння; розвивати
уміння вимірювати та креслити відрізки; розвивати
уміння працювати в групах та в парах; виховувати колективізм, взаємодопомогу.
Використана
література: М.В.Богданович. Математика. Підручник для 2
класу. К. «Освіта».2002.
О. В. Стебна, А.О. Соценко. Інтерактивні методи
навчання в практиці роботи початкової школи. Харків. «Основа» 2005.
Я. Ф. Морська. Перлини педагогічної творчості.
Тернопіль. Мальва – ОСО. 2006.
Обладнання: мобільний план уроку, макет казкового героя, таблиця цифр і букв,
магніти, дидактичний матеріал для роботи в парах і групах, стіл для гри „Акваріум”, кольорові прапорці, коробочки для
складання краплинок, лікарські шапочки, маркери, зошити-хмаринки, кольорові та
прості олівці, лінійки, ручки, підручники.
ХІД УРОКУ:
І.Організація класу.
Дзвоник всім нам дав наказ:
-До роботи, швидше в
клас!
Біля парти станем
чемно,
Хай мине час
недаремно.
Будемо уважні і
старанні всі,
Сядемо тихенько на
місця свої.
-Сьогодні у нас незвичайний урок, тому я хочу, щоб ви:
Не просто слухали, а
чули,
Не просто дивилися, а
бачили,
Не просто відповідали,
а міркували,
Дружно
й плідно працювали.
-У мене зараз дуже хороший настрій, ось такий:
(Учні „малюють” настрій. Опитування)
Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився
до кінця
уроку. А чого ви очікуєте від нашого уроку?
(Учні відповідають).
Щоб усі ваші сподівання збулися,
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім
класі
Учні просто молодці.
ІІ.Хвилинка каліграфії.
-Кожна людина починає свій новий день з чистої водички. І ми почнемо наш
урок із джерельця чистоти- з хвилинки каліграфії. Гарно і акуратно у
зошитах-хмаринках напишемо один рядок знайомої нам цифри. А що це за цифра,
відгадайте:
До цифри цієї ти уже
звик,
Вона дуже схожа на
сніговик.
Лиш тільки зима
змінить осінь,
Напишемо цифру цю-
(вісім).
(Учні записують цифру у
зошити-хмаринки.
Пройти між рядами, відзначити
учнів, які правильно визначили цифру 8 і каліграфічно її написали).
ІІІ.Знайомство з казковим героєм.
Математичний диктант.
Діти, сьогодні на наш незвичайний, веселий, казковий урок завітав
незвичайний, веселий, казковий герой. Його братики і сестрички живуть всюди: в
річках і в ставках, у морях і океанах, на хмаринках і в криничках. Щоб
дізнатися ім’я нашого гостя, ми напишемо невеличкий математичний диктант. Ви
повинні будете записати усі цифри, які почуєте у характеристиці нашого героя.
Будьте уважними, записуйте тільки цифри.
Я- один(1) із багатьох
крапельок великого світового океану, який об’єднує у собі чотири(4) океани,
три(3) десятки морів. Всього сім(7) десятків відсотків поверхні Землі вкрито
водою. У нас в Україні є два(2) моря: Чорне і Азовське. Тіло людини складають
вісім(8) десятків відсотків води. Близько шести(6) літрів води за один(1) день
може випити сім’я із чотирьох(4) чоловік.
Перевіримо наш „цифровий струмочок”, звіривши його із цифрами, закріпленими
на магнітній дошці. Підставте під цифри відповідні літери з таблиці і ви дізнаєтесь
ім’я нашого гостя.
0
1 2 3 4
м
к т п а
5
6 7 8 9
л
ш і о у
|

1 4
3 7 2
8 6 1 4
к
а п і
т о ш
к а
-Отже, нашого героя звуть Капітошка.
(Відкрити дошку із планом-схемою уроку).
IV.Повідомлення теми та мети уроку.
Ознайомлення
з планом уроку.
-Наш Капітошка народився із чистого джерельця і за
допомогою цифр потрапив у цифровий струмочок, де дізнався, що йому надійшов
лист із дуже важливим повідомленням. Але вітер-жартівник відніс конверт
далеко-далеко до Підсумкового океану. Ми повинні допомогти Капітошці знайти
лист. Будемо разом з ним розв’язувати приклади і задачі, повторювати вивчене.
Для цього ми перепливемо річку Парну, через яку перебратися зуміємо лише в парі
з другом, то ми і попрацюємо в парах. Потім разом з Капітошкою піднімемося на
гуртову хмаринку, з якої з групками друзів-краплинок оросимо землю, попрацюємо
в групах. Далі перепочинемо, зробимо хвилинку відпочинку біля казкової
кринички, після чого вирушимо у небезпечну подорож по Задачному морю, де
наловимо рибки для акваріуму і проведемо гру „Акваріум”. А звідти постараємося
дістатися до Підсумкового океану, де на острові за деревинку-цікавинку і
зачепився лист для Капітошки.
Хто працюватиме старанно, отримуватиме від
Капітошки краплинки. Чим більше таких краплинок ви отримаєте, тим краще.
Отож, до справи, рушаймо в путь!
V.Робота в
парах.
-Щоб перепливти річку Парну, попрацюймо з другом в
парі
.І ряд - користуючись малюнками типу гри „Доміно”,
скласти приклади на додавання.
ІІ ряд - використовуючи переставний закон додавання, придумати два приклади
на додавання за малюнками.
ІІІ ряд - користуючись малюнком, з одного прикладу на додавання скласти два
приклади на віднімання.
( Перевірка роботи в парах. Роздача краплинок учням, які правильно виконали
завдання).
VI. Робота в групах.
-Припекло веселе сонечко і наш Капітошка стрибнув високо на яскраву
хмаринку, яка надіслала і вам свій привіт. Ви вже, мабуть, помітили, що ваші
веселі зошити-хмаринки різного кольору. Хмаринка пролилась краплинками дощу на
землю. Одні з них впали на гілочки дерев, інші -
на квіти, на колоски, ще інші - на будинки. Деякі краплинки упали на дітей, і
вони промокли. Отож, за кольором зошитів-хмаринок ми об’єднаємося в групи і
дружно попрацюємо.
Ігрупа(червоні зошити-хмаринки)- будиночок із завданням у віконечках.
Обрахувати вирази:
5+5-7 6+4-3
3+3+4 6-3-3
10-5-2 1+5+3
7+3-6 4+4-2
ІІ група(зелені зошити-хмаринки)- гілочка із завданням
на листочках.
Поставити знаки <,>,=:
4 і 5-1 5+2 і 10-4 3+3 і 9
7-4 і 3+1
2+8 і 10 8 і 10-3 7л і 9л 5кг і 2кг
ІІІ група(сині зошити-хмаринки)- квіточка із
завданням на пелюстках.
Порівняти числа і вказати, на скільки одне
число більше або менше від іншого.
8 і 3
2 і 5 10 і 4 3 і 9
1 і 10 4 і 2 7 і 6
10 і 9
ІV група(оранжеві зошити-хмаринки)- колосок із завданням на
зернинках.
Виміряти відрізки, накреслити довші або
коротші даних.
7см -
на 5см коротший
3см- на 7см довший
9см- на 3см коротший
5см-на 2см довший.
V група(жовті зошити-хмаринки)-
гра „Лікарня”.
Розв’язати приклади, записані на
„лікарняних ліжечках”, прикріплених на дошці і підписаних іменами учнів даної
групи.
4+3
10-7 2+8 9-9 8-4 5+2 5+5 7-6
(Перевірка виконаних завдань, звіт І-ІV груп.
Два учні у лікарських шапочках перевіряють
приклади на дошці роблять висновок про роботу учасників гри „Лікарня” .Роздача
краплинок учням, які справились із завданням)
VII.Фізкультхвилинка.
-Ті краплинки, що потрапили на землю, просочилися крізь неї, очистилися і
пробилися в криничці чистою водичкою.
Давайте і
ми з вами трохи відпочинемо, сядемо разом з Капітошкою біля кринички, вмиємось цілющою водичкою,
щоб з новими силами продовжити далі свій шлях.
Водичко, водичко,
Умий моє личко,
Щоб і очки ясніли,
Щоб і брівки рясніли,
Щоб сміявся роток
І кусався зубок.
-Відпочили? Як настрій? Намалюйте свій настрій.
(Учні „малюють” настрій, пояснюючи, чому обрали
саме такий).
VІІ. Робота над задачами.
-Щоб подолати високі морські хвилі, допоможемо Капітошці розв’язати дві
задачі.
Гра „Акваріум”.
У грі бере участь одна з груп (за
вибором вчителя).
Учні самі обирають табличку з назвою
риби і розподіляють обов’язки: Щука-читає завдання
Сом – записує розв’язання
Окунь - слідкує за часом
Карась-звітує перед класом
Задача для гри:
Мишко дістав з погреба мед. У бочечці
було 10л меду, а у банці- 3л меду. На скільки літрів меду більше у бочечці?
Решта учнів розв’язують задачу з підручника колективно.
(Заслуховування звіту „Акваріуму”.
Роздача краплинок).
ІХ. Підсумок уроку.
-Ось ми і дістались до Підсумкового океану. З яким настроєм ви закінчуєте
урок?(Учні „малюють” настрій, пояснюють свій вибір).
Отже, відкриймо лист. Що тут? А тут у конверті
зашифровано слова. Прочитати ми їх зможемо, якщо відгадаємо загадки-цікавинки,
які підготували наші учні.( Учні читають вірші-загадки)
У садок до годівниці прилетіли 3 синиці,
Потім ще 3 птиці. Скільки птиць на годівниці?
(6- слово нема).
Каже мати-квочка:”В мене 3 синочка і 4 дочки.
Скільки діточок у квочки?
(7- слово життя)
По дорозі зайчик біг,
ніс 5 яблук на пиріг.
Одне впало,
покотилось. Скільки яблук залишилось?
(4- слово води)
Сидів хлопчик біля
річки і піймав аж 3 плотвички.
Кошенятко одну вкрало.
Скільки рибки в хлопця стало? (2- слово без).
Утворення речення „Без води нема життя”.
Роздача краплинок.
Опитування(кому б віддав свою краплинку).
Визначення учнів, які зібрали найбільше краплинок.
Вручення подарунка - фото Капітошки.
Немає коментарів:
Дописати коментар